Psikolojik Danışma Ve Rehberlik Birimi; Çocuğun kendini ve çevresini tanıması, problem çözme becerilerini kazanması, kendini gerçekleştirmesi, karar verme ve uyum sağlama yeteneğini geliştirmesi, bedensel, bilişsel, duygusal ve sosyal gelişimini sağlıklı olarak gerçekleştirmesi amacıyla Teol Anaokulları eğitim kadrosu,  aileler ve çocuklarla işbirliği halinde çalışmaktadır.

Bu doğrultuda birimimiz;  öğrencilerin düzenli gelişim  takiplerini yapar, varsa normal dışı gelişmelerin erkenden tespit edilmesini sağlar, aileyi bu doğrultuda bilgilendirir ve yönlendirir, ve öğrenciye okul ortamında mümkün olan psikolojik danışma desteğini sağlar. Bu bağlamda;

  1. Çocuğu Ve Aileyi Tanıma Çalışmaları
  2. Çocuğun Uyum Sürecini İzleme Ve Değerlendirme Çalışmaları
  3. Çocuğun Gelişim Sürecini İzleme Ve Değerlendirme Çalışmaları
  4. Psikolojik Danışmanlık Ve Terapi Çalışmaları

 

Bu çalışmaları Okul Öncesi öğretmeni ve İngilizce öğretmeni ile değerlendirir. Çocuğun gelişmesi gereken alanlar belirlenir ve aile ile uyumlu, planlı ve çözüm odaklı bir çalışma içerisine girilir.

Çocuk eğitimi ve Psikolojisi alanında ülke çapında uzman kişileri, düzenli periyotlarla şehrimize davet ediyoruz. Seminerler ve paneller düzenliyoruz.  Anne babalar, öğretmenler ve eğitimcilerimizin gelişimini önemsiyoruz.

Diğer Çalışmalarımız

Psikolojik Danışmanımız web sitemizde Her ay web sitemiz aracılığı ile çocuk gelişimi ve eğitimi konularında makale, yazı yayınlar

Evde çocuklarla oynanacak oyunlarla ilgili web sayfasında oyun önerileri ve yazılar yazar.

Mobil Uygulamamızdan

Çocuklarınızın gelişimi ve yaşadığınız olası sorunlarla ilgili soru soracağınız ve alanında uzman psikolojik danışmanımızın

Ofisimizde

Gerekli terapötik müdahale malzemeleri ve oyuncakları ile düzenlenmiş olan ‘Oyun Terapisi’ odamızda yaşanacak olası uyum ve gelişim sorunlarına müdahale ediyoruz. (alt ıslatma, tırnak yeme, öfke sorunları, uyum sorunları, kardeş kıskançlığı, öz güven sorunları vb.)

Akademik Kalite Standardımız ve Öğretmenlerimiz

Öğretmenlerimiz, standartlarımıza uygun, lisans (4 yıl) eğitimi almış, kendilerini eğitimle ilgili farklı alanlarda geliştirmiş, sosyal, insan haklarına, doğaya saygılı, nesnel ve demokratik eğitimcilerdir. Öğrenmenin yaşam boyu sürdüğü bilinciyle, yalnızca Teol anaokullarında, alanında uzman akademisyenimizin verdiği haftalık eğitimlerle ve diğer öğretim alanlarındaki uzmanların seminerleri ile öğretmenlerimizi devamlı olarak daha ileri seviyeye taşıyoruz.

Beslenme ve Diyetisyen Hizmetlerimiz

Okulumuzda çocukların, sağlıklı beslenmelerinin en önemli sorumluluklarımızdan biri olduğuna inanıyoruz. Bu nedenle anaokulumuzda yemekler sağlıklı, dengeli ve çocukların damak zevkine uygun şekilde hazırlanır. Yemek hizmetimiz doğru yeme alışkanlığını içinde barındıran bir sistemle çocuk beslenmesi konusunda deneyimli ve uzman bir diyetisyen tarafından planlanır. Ailelere, evde sağlıklı beslenme ve doğru yeme alışkanlıkları ile ilgili danışmanlık hizmeti verilir.

Yemek listeleri aylık olarak web sitemizde yayınlanır.

Hijyen Kriterlerimiz

Çocukların sağlığına uygun ürünlerle okulumuzun dezenfektasyonu profesyonel şirketler tarafından düzenli ve sık aralıklarla yapılmaktadır.

Ek Hizmetlerimiz

Servis: Çocuğunuzun uygun taşıma araçları ile adresinizden ve belirli kalkış noktalarından önceden belirlenmiş güzergâhları kullanarak büyük bir titizlik ve dikkatle taşınır ve teslim edilir. Servis şoförü ve servis yardımcı rehberi çocukların güvenli taşınması ve teslim edilmesi konularında eğitilir ve denetlenir.

Güvenlik Huzurlu ve güvenli bir çocuk dostu ortamının oluşturulması, çocuklar ve çalışanların can ve mal güvenliğinin sağlanması için güvenlik görevlileri tarafından kontrol altında tutulur. İç ve dış mekanlar güvenlik kameraları ve alarm sistemi ile takip edilir.

CUMARTESİ ÇOCUK KLÜPLERİMİZ (Tüm Çocuklara Açıktır)

Çocuk kulüplerimizi okul dışındaki tüm çocukların kullanabilmelerine imkân sağlayacak şekilde ve zaman diliminde planladık.

Gibi birçok oyun materyallerinin bulunduğu çocuk kulüplerimiz için lütfen iletişime geçiniz.

Gece ve Hafta Sonu Bakım ve Eğitim

Teol Anaokulları çocuğunuzu götüremeyeceğiniz yerlere giderken içiniz rahat olsun çocuğunuz güvenli bir ortamda bakılsın isterseniz deneyimli bakıcılar ve güvenliğiyle hizmetinizdedir.

Hafta Sonu Oyun Gruplarımız

Oyun ve oyuncak çocukların yaşamı öğrenmesinde en önemli araçlardır.

Oyun gurubu çocuğunuzun sağlıklı ve güvenli koşullarda, keşif yapmasına, deneyerek öğrenmesine yeni beceriler geliştirmesine olanak sağlar.

Oyun gurupları sosyalleşme ve öğrenme sürecini beraber işler. Amaç sosyalleşme sürecinde ona yeni beceriler ve bilgiler kazandırmaktır.

Bebeğiniz hareketlenmeye başladığı, etrafındaki değişiklikleri algılamaya ve bu değişikliklere tepki vermeye başladığında aslında artık bir oyun gurubuna katılabilir demektir.

1,5 yaş itibariyle ebeveynsiz ve ebeveynli oyun guruplarımıza katılabilirsiniz.