*Güne Başlama Toplantısı; tüm çocuklarımızın hazır bulunması, gün boyunca yapacakları etkinliklerin verimini belirleyeceği için çok önemlidir.
*Öğrenme Merkezi; sınıfın içinde bulunan öğrenme merkezi çocukların kendi ilgi alanlarına göre seçecekleri, bireysel ve grup çalışmaları ile özgürce, oyunlarla keşfedecekleri her türlü materyalin hazır bulunduğu ortamlardır. (Fen Öğrenme Merkezi, Dramatik Oyun Merkezi, Blok Merkezi, Kitap Merkezi, Müzik Merkezi, Sanat Merkezi.)
*Branş Dersleri; atölyelerimizde (Bilim ve Teknoloji Atölyeleri, Müzik Atölyeleri, Resim-Sanat Atölyeleri, Beden Eğitimi-Jimnastik Atölyesi, Yaratıcı Drama Atölyeleri) tüm uygulama ve etkinlikler uzman branş öğretmenleri ile yapılacaktır.
*Sınıf Etkinlikleri; okul öncesi ve İngilizce öğretmenlerinin MEB ve Uluslararası kaynaklardan oluşturduğu planlanmış oyun temelli etkinliklerdir.
*Bahçe Zamanı; öğrencilerimizin bahçemizdeki bedensel parkurlar/parklar, hayvan dostlarımız ve sera/tarım alanlarımızda iki öğretmenimizle birlikte etkinliklerin yapılmasıdır.
*Yemek Zamanı; uzman diyetisyen ve öğretmenlerinin eşliğinde çocuklarımıza  sağlıklı, lezzetli besinler ve doğru beslenme alışkanlığı sağlanır.
*Gün Sonu Değerlendirme; çocukların gün boyunca yaptıklarını ve ürettiklerini gözden geçirmesi ve plan/gerçekleştirme pekiştirme hedeflenir. Öğretmenlerimiz ve psikolojik danışmanlarımız gelişimleri için ortak bir gözlem kaydı oluşturur.
*Hafta içi 17:30-19:00 arası ve cumartesi tüm gün olan kulüplerimiz tercihlerinize göre belirlenecektir.