Eğitim Felsefemiz

Güven Anlayışımız; Çocuklar güven duyma ihtiyaçlarını giderirlerse gelişime açık olurlar. Bu nedenle çocuklarımıza sunduğumuz her türlü gelişimsel aktivitelerde GÜVEN anlayışı ön plandadır.

 

Bireysel Farklılıklara Saygı; Teol Anaokulları eğitim anlayışına göre her çocuk biriciktir. Çocukların kişisel farklılıklarına, gelişen becerilerine ve gelişim hızlarına saygılı, sevgi dolu eğitim – öğretim yaklaşımları benimsenir.

 

Demokratik Eğitim Anlayışı; Teol Anaokulları’nda çocukların kendi başlarına karar verebilen, etken ve özgür bireyler olmaları sağlanır ve kendi motivasyonlarıyla olumlu davranış edinmeleri hedeflenir.

 

Oyun Temelli Anlayış; Çocuklar oyun aracılığıyla öğrenirler. Oyun yoluyla kendilerini ve yaşadıkları dünyayı tanırlar. Teol Anaokulları’nda tüm uygulamalar oyunlarla bütünleştirilmiştir.

 

Yabancı Dil Anlayışı; Çocuk oyunlarının büyük kısmı dil gelişimini destekler. İngilizce edinim programımızı bu oyunlar sırasında vermek amacıyla sınıflarımızda okul öncesi öğretmenlerimizle birlikte sadece İngilizce konuşan öğretmenler tam gün tüm etkinliklerde ve oyunlarda bulunur.